Prishtine
Karla Karışık Yağmurlu Sot
10°C / -1°C
Prizren
Karla Karışık Yağmurlu Sot
4°C / 4°C
Peje
Kar Yağışlı Sot
8°C / 8°C

 • Qymezet e sigurimit
  Qymezet e sigurimit
 • Arditi dhe Juliana flasin për vështirësitë ekonomike
  Arditi dhe Juliana flasin për vështirësitë ekonomi
 • Arditi ngacmon Lorin për raportin me djemtë e shtëpisë
  Arditi ngacmon Lorin për raportin me djemtë e shtë
 • “Hitleri u arratis në Argjentinë, vdiq në Brazil”
  “Hitleri u arratis në Argjentinë, vdiq në Brazil”
 • Al-Qaeda, video e re tubimi në Jemen
  Al-Qaeda, video e re tubimi në Jemen
 • Ja sondazhi më i fundit, PDK, LDK, VV…
  Ja sondazhi më i fundit, PDK, LDK, VV…
 • Horoskopi ditor – 17/04/2014
  Horoskopi ditor – 17/04/2014
 • Bejli ia solli Kupën Realit, ja goli (video)
  Bejli ia solli Kupën Realit, ja goli (video)
 • “Nuk ofrojmë ndihma, as rrënime”
  “Nuk ofrojmë ndihma, as rrënime”
 • Euroliga Plej Off, vazhdime në Moskë e Milano
  Euroliga Plej Off, vazhdime në Moskë e Milano
Flamuri i Maqedonisë fshihet nga ‘NEWBORN’ (Video)
Flamuri i Maqedonisë fshihet nga ‘NEWBORN’ (Video)
Zhvillimet e fundit në Maqedoni, përkatësisht dhuna ndaj të rinjve shqiptarë nga ekstremistë maqedonas, ka shtyrë disa qytetarë ta fshijnë flamurin e Maqedonisë nga obelisku i pavarësisë “NEWBORN”. Në disa...
3 March 2013 12:30
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Zhvillimet e fundit në Maqedoni, përkatësisht dhuna ndaj të rinjve shqiptarë nga ekstremistë maqedonas, ka shtyrë disa qytetarë ta fshijnë flamurin e Maqedonisë nga obelisku i pavarësisë “NEWBORN”.

Në disa video qe kanë qarkulluar në internet, janë parë një grup tifozësh që fshijnë flamurin e Maqedonisë në shenjë proteste për dhunën e ushtruar ndaj shqiptarëve në Maqedoni.

Kjo është konfirmuar edhe nga ideatori i këtij monumenti, Fisnik Ismaili i cili përmes Facebook-ut ka konfirmuar se flamuri i Maqedonisë është hequr nga NEWBORN. Ky i fundit i ka sugjeruar Hajredin Kuçit të punojë më shumë për bashkëkombësit në Luginë e në Maqedoni.

“I nderuemi Zavendës-Kryeministër, sa lodhesh tuj u brengosë se a po i shlyen dikush flamujt, apo jo, nisja lodhu për bashkëkombasit e tu në Shkup edhe Luginë (se për këta në Mitrovicë për çdo ditë po ta përkujtojmë). Nuk mjafton veç nji deklaratë e lodhët e Ministrisë së Punëve të Jashtme, e cila, si zakonisht, e “dënon” dhunën me dy paragrafa tekst, pa ndërmarrë asgjë konkrete”, ka thënë Ismajli.


Yukarı Geri Ana Sayfa

Fatal error: Cannot redeclare get_leaf_dirs() (previously declared in /home/kosova/public_html/wp-content/themes/alee.v85/footer.php:117) in /home/kosova/public_html/wp-content/themes/alee.v85/footer.php on line 121