Prishtine
Kar Yağışlı Sot
9°C / 1°C
Prizren
Hafif Kar Yağışı Sot
5°C / 5°C
Peje
Hafif Kar Yağışı Sot
8°C / 8°C

 • Barcelona dhe Reali i Madridit avansojne me nga 1:0
  Barcelona dhe Reali i Madridit avansojne me nga 1:
 • Rrahja në Shkup: Maqedonasit hynë në oborr të shqiptarit! (Video)
  Rrahja në Shkup: Maqedonasit hynë në oborr të shqi
 • Fillon Plaj Off-i në Euroligë
  Fillon Plaj Off-i në Euroligë
 • Ilir Deda në VV
  Ilir Deda në VV
 • Ambasadorja arsyeton punësimin e Dell në Bechtel
  Ambasadorja arsyeton punësimin e Dell në Bechtel
 • Vetëvendosja duhet të vetëvendos!
  Vetëvendosja duhet të vetëvendos!
 • Cliff: Jo Tribunal për hetimin e UÇK-së
  Cliff: Jo Tribunal për hetimin e UÇK-së
 • VALA për konsumatorët çdo muaj me nga një veturë
  VALA për konsumatorët çdo muaj me nga një veturë
 • Jo italianët, ja kush bën Pica më të mirë (foto)
  Jo italianët, ja kush bën Pica më të mirë (foto)
 • Arrestohet Gerti Pashja, i dyshuar për rekrutime në Siri
  Arrestohet Gerti Pashja, i dyshuar për rekrutime n
LC Waikiki hapet në Prizren
LC Waikiki hapet në Prizren
Një ndër markat më të fuqishme të veshjeve në Turqi LC Waikiki, hapet nesër në Prizren. Lc Waikiki ka shumë vite që është kërkuar nga afaristët kosovarë për të hapur...
21 September 2013 22:54
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Një ndër markat më të fuqishme të veshjeve në Turqi LC Waikiki, hapet nesër në Prizren.

Lc Waikiki ka shumë vite që është kërkuar nga afaristët kosovarë për të hapur dyqan në vendin tonë, por askush nuk ka arritur ti bindë menaxherët e kompanisë.

Ndërkohë, sipas burimeve të Skykosova, LC Waikiki në Kosovë është sjellur nga një afarist nga Shqipëria, i cili tashmë I ka hapur dyqanet e tilla edhe në Shqipëri.

LC Waikiki ka mbi 16 mijë të punësuar dhe mbi 400 dyqane në Turqi. Poashtu ka rrjetin e vet të dyqaneve në 16 shtete të botës.

“LC Waikiki “, ka lindur në Francë, por në vitin 1997 është blerë nga Tema Group (Turqi) dhe prej 12 vitesh vazhdon të zhvillohet si një marke turke.

Sipërmarrja e markës filloi në 1985 dhe vazhdon të ketë shumë suksese dhe në  ditët e sotme.

Vitin e kaluar në Turqi arriti qarkullim prej 3.5 miliardë Lirash Turke (1.5 miliardë euro)

Emri rrjedhë nga plazhi Waikiki që ndodhet në ishullin Hawai, kurse shkronjat LC nga fjalët franceze “Les Copains” që ka kuptimin “shokët”.

LC Waikiki ofron gamë të gjerë të veshjeve për tërë familjen.

/skykosova/

LC Waikiki hapet në Prizren 2 Komente


Yukarı Geri Ana Sayfa

Fatal error: Cannot redeclare get_leaf_dirs() (previously declared in /home/kosova/public_html/wp-content/themes/alee.v85/footer.php:117) in /home/kosova/public_html/wp-content/themes/alee.v85/footer.php on line 121