Prishtine
Yoğun Yağışlı Sot
16°C / 6°C
Prizren
Yoğun Yağışlı Sot
9°C / 9°C
Peje
Yoğun Yağışlı Sot
14°C / 14°C

 • Ribery kritikon Guardiolan
  Ribery kritikon Guardiolan
 • Vërshime në fshatrat e Prishtinës (Video)
  Vërshime në fshatrat e Prishtinës (Video)
 • Agim Shahini me “Dr. Honoris Causa” nga India
  Agim Shahini me “Dr. Honoris Causa” nga India
 • Njëvejtori i marrëveshjes, deklarata e kryeministrit Thaci
  Njëvejtori i marrëveshjes, deklarata e kryeministr
 • Imzot Dodë Gjergji uron besimtarët e krishterë për Pashkët
  Imzot Dodë Gjergji uron besimtarët e krishterë për
 • Përgjimi nga NYPD i xhamisë ‘shqiptare’ në Bronx
  Përgjimi nga NYPD i xhamisë ‘shqiptare’ në Bronx
 • Kaki, kjo mollë japoneze më e fortë se bomba atomike
  Kaki, kjo mollë japoneze më e fortë se bomba atomi
 • Shqiptarët në vend të parë për azil
  Shqiptarët në vend të parë për azil
 • Ministri Gashi i shkatërron plazhet në Batllavë
  Ministri Gashi i shkatërron plazhet në Batllavë
 • SHBA kërcënon Rusinë me sanksione të ashpra
  SHBA kërcënon Rusinë me sanksione të ashpra
Militantët islamikë blejnë fëmijë-ushtarë
Militantët islamikë blejnë fëmijë-ushtarë
Militantët islamikë që morën nën kontroll një pjesë të shtetit të Malit po mbledhin para përmes pengmarrjeve dhe trafikut të drogës ndërsa po imponojnë ligjin e Sharias.  Ata gjithashtu janë...
11 October 2012 10:06
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Militantët islamikë që morën nën kontroll një pjesë të shtetit të Malit po mbledhin para përmes pengmarrjeve dhe trafikut të drogës ndërsa po imponojnë ligjin e Sharias. 

Ata gjithashtu janë duke blerë fëmijë-ushtarë, duke paguar familjet 600 dollarë për fëmijë, ka bërë të ditur zyrtari i OKB-së Ivan Simonovic pas një vizite në vend.

Ekstremistët islamikë morën nën kontroll dy të tretat e territorit të Malit në muajin mars, kur një grusht ushtarak futi vendin në kaos. Zoti Simonovic bëri një portretizim të zymtë të abuzimit me të drejtat e njeriut atje.

“Të drejtat e grave po kufizohen në mënyrë të rreptë”, deklaroi ndimës sekretari i përgjithshëm për të Drejtat e Njeriut, duke cituar një të dhënat e mbledhura nga formularët e plotësuar nga gra që ishin shtatëzënë ose kishin lindur fëmijë.

Shumë gra po detyrohen të bëjnë martësë, e cila mund të blihet për 1 mijë dollarë dhe shumë prej tyre shiten sërish për qëllime prostitucioni.

“Shkelja e të drejtave të njeriut po bëhet gjithnjë e më shumë sistematike. Militantët islamikë kanë vendosur një version ekstrem të Sharias”, ka deklaruar Simonovic në selinë e OKB-së në Nju Jork. /Skykosova/


Yukarı Geri Ana Sayfa

Fatal error: Cannot redeclare get_leaf_dirs() (previously declared in /home/kosova/public_html/wp-content/themes/alee.v85/footer.php:117) in /home/kosova/public_html/wp-content/themes/alee.v85/footer.php on line 121