Prishtine
Yağmurlu Sot
22°C / 13°C
Prizren
Yağmurlu Sot
18°C / 18°C
Peje
Yağmurlu Sot
20°C / 20°C

 • Sa e krishterë është Britania e Madhe?
  Sa e krishterë është Britania e Madhe?
 • Dobrica Cosic: Ja si e humbëm Kosovën
  Dobrica Cosic: Ja si e humbëm Kosovën
 • Tmerr, masazh me gjarpërinj
  Tmerr, masazh me gjarpërinj
 • Enkelejdi: “Duhet të jesh shumë i kujdesshëm këtu”; Jona: “S’jam penduar për asgjë në BB”
  Enkelejdi: “Duhet të jesh shumë i kujdesshëm këtu”
 • 5 mijë € shpërblim për atë që argumenton korrupsion në komunë
  5 mijë € shpërblim për atë që argumenton korrupsio
 • Jahjaga, Thaçi e Haradinaj, mysafirë në “Miss Shqipëria” në Ulqin?!
  Jahjaga, Thaçi e Haradinaj, mysafirë në “Miss Shqi
 • Horoskopi ditor – 24/04/2014
  Horoskopi ditor – 24/04/2014
 • Reali fitoi me bunker (Video)
  Reali fitoi me bunker (Video)
 • Makabi në Final Four, Pao dhe Olimpiakos siguruan ndeshjet e 5-ta
  Makabi në Final Four, Pao dhe Olimpiakos siguruan
 • Flash: Adnan Januzaj ka zgjedhur Belgjikën
  Flash: Adnan Januzaj ka zgjedhur Belgjikën
Peja transferon kroatin Morovic
Peja transferon kroatin Morovic
Peja e ka bërë goditjen e parë me basketbollistë të huaj. Skuadra verdh e zi i ka siguruar shërbimet e basketbollisti kroat, Vedran Morovic. Fillimisht, lajmin e kanë bërë të...
30 July 2013 19:28
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Peja e ka bërë goditjen e parë me basketbollistë të huaj. Skuadra verdh e zi i ka siguruar shërbimet e basketbollisti kroat, Vedran Morovic.

Fillimisht, lajmin e kanë bërë të ditur mediat kroate, por atë e konfirmoi për Express edhe kryetari i klubit pejan, Art Gashi.

“Po, sot kemi nënshkruar me Morovicin. Ai do të jetë pjesë e jona në sezonin tjetër”, ka theksuar kreu i verdh e zinjve.

30 vjeçari, i gjatë 183 centimetra, së fundmi ishte pjesë e ekipit Zadar, ndërsa fundori në të kaluarën kishte luajtur edhe në ekipe të njohura si Zagreb, Halychyna, Siroki, Cibona e Oknoplast.

Më parë, pejanët i kishin transferuar edhe basketbollistët shqiptarë, Drilon Hajrizi e Endrit Hysenagolli.


Yukarı Geri Ana Sayfa

Fatal error: Cannot redeclare get_leaf_dirs() (previously declared in /home/kosova/public_html/wp-content/themes/alee.v85/footer.php:117) in /home/kosova/public_html/wp-content/themes/alee.v85/footer.php on line 121