Prishtine
Yoğun Yağışlı Sot
16°C / 6°C
Prizren
Yoğun Yağışlı Sot
9°C / 9°C
Peje
Yoğun Yağışlı Sot
14°C / 14°C

 • Llojet kryesore të alergjive tek fëmijët
  Llojet kryesore të alergjive tek fëmijët
 • Boronica, ja për cka është e mirë
  Boronica, ja për cka është e mirë
 • “Armata” e sekretit të bukurisë së Ritas (Foto)
  “Armata” e sekretit të bukurisë së Ritas (Foto)
 • Gruevski “shqip” iu kërkon votën shqiptarëve (Video)
  Gruevski “shqip” iu kërkon votën shqip
 • Pasojat fatale socio-shpirtërore të sekteve të devijuara
  Pasojat fatale socio-shpirtërore të sekteve të dev
 • Babadimri dhe Hashim Thaçi!
  Babadimri dhe Hashim Thaçi!
 • KFOR-i në veri të Kosovës: Në mes hezitimeve dhe vendosshmërisë
  KFOR-i në veri të Kosovës: Në mes hezitimeve dhe v
 • Hap i madh i Atletikos (video)
  Hap i madh i Atletikos (video)
 • Erdogan: Mbështetje të pakushtëzuar për Shqipërinë
  Erdogan: Mbështetje të pakushtëzuar për Shqipërinë
 • Tërnava I fton luftëtarët nga Siria të kthehen, premton riintegrim
  Tërnava I fton luftëtarët nga Siria të kthehen, pr
Peja transferon kroatin Morovic
Peja transferon kroatin Morovic
Peja e ka bërë goditjen e parë me basketbollistë të huaj. Skuadra verdh e zi i ka siguruar shërbimet e basketbollisti kroat, Vedran Morovic. Fillimisht, lajmin e kanë bërë të...
30 July 2013 19:28
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Peja e ka bërë goditjen e parë me basketbollistë të huaj. Skuadra verdh e zi i ka siguruar shërbimet e basketbollisti kroat, Vedran Morovic.

Fillimisht, lajmin e kanë bërë të ditur mediat kroate, por atë e konfirmoi për Express edhe kryetari i klubit pejan, Art Gashi.

“Po, sot kemi nënshkruar me Morovicin. Ai do të jetë pjesë e jona në sezonin tjetër”, ka theksuar kreu i verdh e zinjve.

30 vjeçari, i gjatë 183 centimetra, së fundmi ishte pjesë e ekipit Zadar, ndërsa fundori në të kaluarën kishte luajtur edhe në ekipe të njohura si Zagreb, Halychyna, Siroki, Cibona e Oknoplast.

Më parë, pejanët i kishin transferuar edhe basketbollistët shqiptarë, Drilon Hajrizi e Endrit Hysenagolli.


Yukarı Geri Ana Sayfa

Fatal error: Cannot redeclare get_leaf_dirs() (previously declared in /home/kosova/public_html/wp-content/themes/alee.v85/footer.php:117) in /home/kosova/public_html/wp-content/themes/alee.v85/footer.php on line 121