Despacito, videoklipi më i shikuar i të gjitha kohërave në Youtube

Kënga Despacito e Luis Fonzi dhe Daddy Yankee nuk është më e ndjekura në mbarë botën por tashmë edhe videoja më e shikuar në Youtube duke kaluar 3 miliard shikimi në platformën e Alphabet.

Videoja më e shikuar më parë ishte Wiz Khalifa me klipin “See You Again,” e cila mbajti kurorën vetëm për tre javë përpara se të parakalohej nga Despacito.

Kënga në gjuhën spanjolle ka arritur këtë sukses vetëm në 8 muaj që nga debutimi më 12 janar. Një version i miksuar me Justin Bieber gjithashtu ka arritur 500 milion shikime.

Arritja e këtyre shifrave rekord të shikueshmërisë tregon sesi Youtube është kthyer në një fenomen global. Gjatë verës platforma tha se kishte 1.5 miliard përdorues aktivë në muaj. /PCWorld Albanian

SHARE