Prishtine
Karla Karışık Yağmurlu Sot
10°C / -1°C
Prizren
Karla Karışık Yağmurlu Sot
4°C / 4°C
Peje
Kar Yağışlı Sot
8°C / 8°C

 • Bejli ia solli Kupën Realit, ja goli (video)
  Bejli ia solli Kupën Realit, ja goli (video)
 • “Nuk ofrojmë ndihma, as rrënime”
  “Nuk ofrojmë ndihma, as rrënime”
 • Euroliga Plej Off, vazhdime në Moskë e Milano
  Euroliga Plej Off, vazhdime në Moskë e Milano
 • Dardani: Kundërshtarët më frikësohen
  Dardani: Kundërshtarët më frikësohen
 • Demaçi: Serbia i financon fundamentalistët islamikë
  Demaçi: Serbia i financon fundamentalistët islamik
 • Heidi Klum cullak ne vend publik (foto)
  Heidi Klum cullak ne vend publik (foto)
 • Ahmeti: Për kishën do të flasim kur të vijë koha
  Ahmeti: Për kishën do të flasim kur të vijë koha
 • KEDS: Furnizimi me energji elektrike është rënduar, bie nga prodhimi B1
  KEDS: Furnizimi me energji elektrike është rënduar
 • VV nuk e mbështet Projektligjin për ndalim të bashkimit në konflikte të armatosura
  VV nuk e mbështet Projektligjin për ndalim të bash
 • Shqiptari shtynte të fejuarën të prostituohej
  Shqiptari shtynte të fejuarën të prostituohej
Vazhdojnë kualifikimet për Botërorin 2014
Vazhdojnë kualifikimet për Botërorin 2014
Me ndeshjet e xhiros së tretë, të premten vazhdojnë kualifikimet për kampionatin botëror në futboll, i cili në vitin 2014 do të mbahet në Brazil. Padyshim ndeshja më interesantë për...
11 October 2012 17:59
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Me ndeshjet e xhiros së tretë, të premten vazhdojnë kualifikimet për kampionatin botëror në futboll, i cili në vitin 2014 do të mbahet në Brazil.

Padyshim ndeshja më interesantë për opinionin tonë do të jetë ajo në mes të Shqipërisë dhe Islandës.

Nga ndeshjet e tjera, interesante për rajonin duket të jetë ajo në Shkup, ku takohen Maqedonia dhe Kroacia.
Derbi i mbrëmjes vlerësohet dueli në mes të Rusisë dhe Portugalisë, pjesëmarrës të kampionatit më të fundit evropian, të cilat kombëtare në dy xhirot e para shënuan fitore. Gjermania është favorite si mysafire në Dablin, por nikoqirja Republika e Irlandës, edhe pse e dobësuar pëson vështirë në fushë të saj, prandaj pritet ballafaqim interesant.
Favoritë absolutë do të jenë kombëtaret e Suedisë, Holandës, Cekisë, dhe Anglisë, përderisa punë pak më të vështirë pritet të kenë italianët dhe spanjollët, në Jerevan përkatësisht në Minsk.

Grupi A
20.30h Serbia – Belgjika
20.30h Maqedonia – Kroacia
20.45h Velsi – Skocia

Grupi B
18.00h Çekia – Malta
19.00h Armenia – Italia
20.00h Bullgaria – Danimarka

Grupi C
18.00h Kazakistani – Austria
18.00h Ishujt Faroe – Suedia
20.45h Republika e Irlandës – Gjermania

Grupi D
19.30h Turqia – Rumania
20.30h Estonia – Hungaria
20.30h Holanda – Andorra

Grupi E
19.00h Shqipëria – Islanda
20.30h Zvicra – Norvegjia
20.45h Sllovenia – Qipro

Grupi F
17.00h Rusia – Portugalia
21.00h Luksemburgu – Izraeli

Grupi G
19.30h Lihtenshtajni – Lituania
20.15h Sllovakia – Letonia
20.45h Greqia – Bosnja dhe Hercegovina

Grupi H
20.00h Moldavia – Ukraina
21.00h Anglia – San Marino

Grupi I
17.30h Finlanda – Gjeorgjia
20.00h Bjellorusia – Spanja

/skykosova/


Yukarı Geri Ana Sayfa

Fatal error: Cannot redeclare get_leaf_dirs() (previously declared in /home/kosova/public_html/wp-content/themes/alee.v85/footer.php:117) in /home/kosova/public_html/wp-content/themes/alee.v85/footer.php on line 121