Prishtine
Kar Yağışlı Sot
9°C / 1°C
Prizren
Hafif Kar Yağışı Sot
5°C / 5°C
Peje
Hafif Kar Yağışı Sot
8°C / 8°C

 • Horoskopi ditor – 16/04/2014
  Horoskopi ditor – 16/04/2014
 • Barcelona dhe Reali i Madridit avansojne me nga 1:0
  Barcelona dhe Reali i Madridit avansojne me nga 1:
 • Rrahja në Shkup: Maqedonasit hynë në oborr të shqiptarit! (Video)
  Rrahja në Shkup: Maqedonasit hynë në oborr të shqi
 • Fillon Plaj Off-i në Euroligë
  Fillon Plaj Off-i në Euroligë
 • Ilir Deda në VV
  Ilir Deda në VV
 • Ambasadorja arsyeton punësimin e Dell në Bechtel
  Ambasadorja arsyeton punësimin e Dell në Bechtel
 • Vetëvendosja duhet të vetëvendos!
  Vetëvendosja duhet të vetëvendos!
 • Cliff: Jo Tribunal për hetimin e UÇK-së
  Cliff: Jo Tribunal për hetimin e UÇK-së
 • VALA për konsumatorët çdo muaj me nga një veturë
  VALA për konsumatorët çdo muaj me nga një veturë
 • Jo italianët, ja kush bën Pica më të mirë (foto)
  Jo italianët, ja kush bën Pica më të mirë (foto)
Vrasje në Pejë
Vrasje në Pejë
Policia në Pejë ka njoftuar për një vrasje në Pejë, e cila ka ndodhur mbrëmjen e kaluar rreth orës 22. Sipas njoftimit, vrasja ka ndodhur në rrugën ”Bajram Kelmendi” ....
6 March 2013 11:52
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Policia në Pejë ka njoftuar për një vrasje në Pejë, e cila ka ndodhur mbrëmjen e kaluar rreth orës 22. Sipas njoftimit, vrasja ka ndodhur në rrugën ”Bajram Kelmendi” . Policia thotë të ketë dalë  menjëherë në vendin e ngjarjes. Aty kanë konstatuar se  një person ishte plagosur me armë zjarri. Po ashtu kanë gjetur edhe automjetin e viktimës. Viktima në fakt ishte transportuar  në Qendrën Spitalore Rajonale në Pejë,për t’i afruar ndihmën e parë.

Njësitet përkatëse të hetimeve në nivel lokal dhe rajonal kanë dalë në vendin e ngjarjes,dhe lidhur me rast është njoftuar edhe Prokurori i çështjes,me autorizim e të cilit ka filluar këqyrja e vendit të ngjarjes, si dhe janë  ndërmarrë  të gjitha veprimeve tjera operativo-hetimore.

Rreth orës 23:00, thuhet në njoftimin e policisë,  është konfirmuar nga mjekët kujdestarë të Spitali se viktima kishte ndërruar jetë.

Kufoma është dërguar sot për ekzaminim.

Oficerët hetues të këtij rasti, në bashkëpunim me prokurorin e çështjes intensivisht janë duke mbledhur prova dhe dëshmi për të ndriçuar të gjitha rrethanat lidhur me ketë vrasje.

Policia nuk ka dhënë hollësi rreth identitetit të viktimës, por nga burime Koha.net merr vesh se bëhet fjalë për një person të ri, i afërm me Naser Kelmendin. Ky i fundit, sipas policisë, me precedente penale.


Yukarı Geri Ana Sayfa

Fatal error: Cannot redeclare get_leaf_dirs() (previously declared in /home/kosova/public_html/wp-content/themes/alee.v85/footer.php:117) in /home/kosova/public_html/wp-content/themes/alee.v85/footer.php on line 121