Lajme

”Beogradi do të rrafshohet sikur kjo tavolinë” – biseda mes Ahtisaarit...

I dënuari i Hagës për krime lufte në Kosovë Dragolub Ojdaniq për portalin serb “alo” ka rikujtuar atë që ai e ka quajtur shantazh...

Kush është Arta Marku, Kryeprokurorja që u zgjodh në kushte lufte

Arta Marku, 41 vjeçe me origjinë nga Puka, e diplomuar në shkollën e Magjistraturës në vitin 2001 dhe me detyrë deri dje zv/prokurore e...

Sport

Opinione

Kuriozitete

Valltaret erotike tregojnë bakshishet enorme, që fitojnë gjatë turneve

Pasi treguan linjat trupore duke vallëzuar dhe hoqën taket e larta, disa valltare nga Shtetet e Bashkuara, shfaqën grumbullin e parave që morën si...

Fshatari serb që gjen grua vetëm në Shqipëri: Ne meshkujt e...

Në filmin dokumentar “Fshati pa gra”, që ka fituar çmime të ndryshe, protagonistët kryesorë janë vëllezërit Jankovic, banuesit e fundit të fshatit Zabrdje. Tashmë 30...
Marketing

Lifestyle

Marketing

Teknologji